C1 – nowa linia autobusowa w Chorągwicy

Od piątku 1 września Wielicka Spółka Transportowa uruchomia trzy nowe połączenia autobusowe: w stronę Podstolic (linia P1), Koźmic Wielkich (linia K1) oraz Chorągwicy (linia C1). To odpowiedź na liczne apele mieszkańców kolejnych rejonów gminy, upominających się o komunikację publiczną.

Autobus P1 obsłuży m.in. Podstolice, skąd prośby o wzmocnienie komunikacji płynęły od początku maja tego roku, gdy prywatna firma, która świadczyła przewozy autobusowe na trasie Wieliczka – Podstolice, zdecydowała o ich likwidacji. Linia P1 zapewni także dowóz uczniów z różnych części Wieliczki oraz Grabówek do nowej Szkoły Podstawowej nr 6 przy ulicy Jedynaka oraz wzmocni transport publiczny przez osiedle Krzyszkowice.

Autobus K1 usprawni komunikację m.in. z rejonu Koźmice Małe – Koźmice Wielkie – do koźmickiej Szkoły Podstawowej, o co upominali się mieszkańcy, a linia C1 to odpowiedź na apele m.in. mieszkańców Chorągwicy, którzy zgłaszali potrzebę uruchomienia autobusu w stronę Sułowa.

Uruchomienie trzech nowych połączeń oznacza, że od 1 września wielickich linii autobusowych będzie w sumie już 12.

Nowe linie będą obsługiwane również zielonymi autobusami o identycznym dizajnie jak pozostałe wielickie pojazdy i będą spełniać wszystkie standardy (m.in. normy emisji spalin co najmniej EURO 6, biletomat, kasowniki biletowe, klimatyzacja, dostosowanie dla osób niepełnosprawnych, kolorystyka oraz informacja pasażerska) właściwe dla „wielickich solarisów”.

Na stronie spółki ( https://wst.info.pl/rozklad-powszedni/ ) są już dostępne rozkłady jazdy nowych linii.

Źródło: Eko-Wieliczka

Pozostałe artykuły