Centrum kibicowania w Wieliczce zaprasza

2012-06-07   |   sołtys

Już w piątek 8 czerwca o godz. 12:00 w Wieliczce przy Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnym rozpocznie swoją działalność Centrum Kibicowania w Solnym Mieście.

Aż do finału EURO 2012, tj do 1 lipca w strefie kibicowania, codziennie od godzin południowych aż do późnej nocy na kibiców i gości górniczego miasta czeka wiele atrakcji. Oprócz wspólnego oglądania zmagań piłkarskich EURO 2012 na telebimach i ekranach plazmowych, organizatorzy zapewniają moc wrażeń.

Dla najmłodszych wyznaczone zostanie miejsce, gdzie będą czekać animatorzy gier i zabaw.

Dla kobiet przygotowano specjalną niespodziankę - tak zwane miejsce „Tylko dla kobiet”.

Uroczyste otwarcie Centrum Kibicowania rozpocznie koncert Stachursky'ego.

12 czerwca przed meczem Polska – Rosja, zabrzmią najpopularniejsze piosenki Anny Jantar, w kolejnych dniach wystąpią m.in. zespoły Pewex, Buenos Angos oraz Antonio i Marina, będziemy mogli zobaczyć również taneczne show w wykonaniu dziewcząt z Belgii. Podczas różnorodnych konkursów, gier i zabaw można będzie wygrać m.in. bilety na Bal Gwiazd, który odbędzie się 20 czerwca w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto”.
Na ten dzień zaplanowano bicie rekordu Guinessa w przyrządzeniu jak największej ilości lasagne, by pobić „makaronowy” rekord ustanowiony w 1993 roku w Kalifornii.

W Wieliczce przyrządzona zostanie olbrzymia wegetariańska lasagne o wadze co najmniej 4 ton, która zostanie podzielona na porcje i rozdana wśród gości Centrum Kibicowania.
Zaplanowano również walkę o mistrzostwo świata w K1, walkach prowadzonych na zasadach japońskiego kick-boxingu wzbogaconych o techniki z innych stylów. Na specjalnym ringu odbędzie się rywalizacja o mistrzostwo globu w kategoriach sumo oraz MMA. Natomiast na „Orliku” w turniejach piłkarskich zmierzą się drużyny złożone z kibiców i dziennikarzy z Polski oraz Włoch, a także polskie i włoskie kobiece zespoły piłkarskie.

Wielickie Centrum Kibicowania zaprasza sympatyków piłki nożnej na wspólne oglądanie spotkań piłkarskich, zwłaszcza tych z udziałem naszej narodowej reprezentacji!