Koło Gospodyń Wiejskich w gronie najlepszych!

2011-10-04   |   admin

W sobotę, 24 września br. w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym Solne Miasto w Wieliczce odbył się Konkurs Potraw Regionalnych zorganizowany pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Artura Kozioła w ramach projektu współpracy „Tradycje kucharskie od Wieliczki, aż do Tatr”. Podczas konkursu prezentowano stoiska z potrawami regionalnymi Pogórza Wielickiego i Podhala.

W trakcie degustacji odbyły się także wspaniałe występy zespołów regionalnych „Mietniowiacy”, „Sułkowianie” z Gminy Wieliczka oraz „Małe Bartusie” z Podhala. Nagrody przyznawano w poszczególnych kategoriach tj. najlepsze danie mięsne, najlepsze danie mączne, najlepsza przystawka, najlepszy wypiek, najlepsza nalewka oraz najciekawsze stanowisko. Na uczestników kulinarnej rywalizacji czekało mnóstwo atrakcyjnych nagród.

Konkurs pt. "Tradycje kucharskie od Wieliczki, aż do Tatr" zrealizowany został w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007- 2013 oś IV Leader działanie "Wdrażanie projektów współpracy". Projekt Lokalnej Grupy Działania „Wielicka Wieś” wraz z Podhalańską Lokalną Grupą Działania został przeprowadzony w II etapach.

W listopadzie ubiegłego roku  gospodynie z Gminy Wieliczka wzięły udział w konkursie potraw na Podhalu, natomiast tym razem organizatorem była Lokalna Grupa Działania Wielicka Wieś pod patronatem burmistrza Wieliczki. Podsumowaniem konkursu będzie wydana wkrótce publikacja o tematyce kucharskiej pt. "Tradycje kucharskie od Wieliczki, aż do Tatr".

Wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach:

    Najlepsze danie mięsne - Koło Gospodyń Wiejskich Chorągwica
    Najlepsze danie mączne - Koło Gospodyń Wiejskich Brzegi
    Najlepsza przystawka - Koło Gospodyń Wiejskich Janowice
    Najlepszy wypiek - Koło Gospodyń Wiejskich Pawlikowice
    Najlepsza nalewka - Koło Gospodyń Wiejskich Sułków
    Najciekawsze stanowisko - Koło Gospodyń Wiejskich Grabie

Serdecznie gratulujemy!

Informacja pochodzi z wieliczka.eu

Patek Philippe Aquanaut Replica