Nasza Biblioteka przyjazna maluchom

2013-10-29   |   sołtys

Biblioteka w Chorągwicy to miejsce przyjazne maluchom

 

Biblioteka w Chorągwicy od lat pełni szereg działań mających na celu stworzenie najdogodniejszego miejsca dla naszych najmłodszych czytelników. W tym roku po raz pierwszy nasza biblioteka została uhonorowana certyfikatem „Miejsce Przyjazne Maluchom”.

 

20 października o godz. 12.00 w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów, połączone z imprezą dla rodziców i dzieci. W tegorocznej, ósmej edycji akcji „Miejsce Przyjazne Maluchom" rozdano ponad 200 certyfikatów. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce otrzymała 5 certyfikatów - oprócz „kącika malucha” w bibliotece głównej, dodatkowo wyróżnione w tym roku zostały cztery filie PiMBP: w Chorągwicy, Krzyszkowicach, Koźmicach Wielkich i Śledziejowicach. Akcję już po raz ósmy, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa, zorganizowała Gazeta Wyborcza, PR Inspiration i Wrota Małopolski. Inicjatywa ma na celu wyróżnianie restauracji, kawiarni, instytucji kultury i innych miejsc publicznych, które są przyjaźnie nastawione do rodziców z małymi dziećmi.

 

Biblioteka w Chorągwicy posiada kolorowy stolik dla najmłodszych pociech przy którym można nie tylko rysować, ale również grać w gry planszowe. Księgozbiór naszej biblioteki dostosowany jest do potrzeb każdego przedziału wiekowego. W naszej bibliotece dzieci i młodzież mogą i spędzają popołudnia nie tylko w naszej pracowni komputerowej, lecz również ten czas pożytkują na odrabianiu lekcji domowych. Ponadto prowadzimy szereg spotkań dla dzieci i młodzieży, na które serdecznie zapraszamy.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców ze swoimi pociechami do biblioteki - „Miejsca Przyjaznego Maluchom”!